پنجره دوجداره

پنجره دوجداره

پنجره دوجداره

اصلا پنجره دوجداره چیست ؟

پنجره دو جداره یک گزینه ایده آل برای صرفه جویی در مصرف انرژی است که دارای یک مزیت اضافی هستند ، آنها صدا را نیز به حداقل می رسانند.
شکاف هوای مهر و موم شده بین دو شیشه به عنوان یک لایه عایق اضافه شده عمل می کند. این مقاومت حرارتی اضافه شده ، میزان گرما را در زمستان کاهش می دهد و خانه شما را در دمای راحت تری نگه می دارد. شیشه دو جداره در تابستان اثر معکوس دارد و از ورود گرمای ناخواسته به خانه جلوگیری می کند. این عایق اضافی ، نیاز شما را به بخاری های مصنوعی و کولر کاهش می دهد و در نهایت می تواند هزینه های انرژی شما را کاهش دهد.
پنجره دو جداره آب بندی شده در کاهش صدای با فرکانس متوسط تا زیاد (مانند صدای انسان) ، موثر است. تفاوت در ضخامت شیشه ، بین شیشه های داخلی و خارجی باعث کاهش بیشتر صدا می شود
پنجره های دو جداره ، در مقایسه با پنجره های تک جداره استاندارد ، گزینه ایمن تری محسوب می شوند. شکستن دو ورق شیشه بسیار دشوارتر از یک ورق است و برای امنیت بیشتر می توانید شیشه های مقاوم یا چند لایه را انتخاب کنید.

قسمت های پنجره دوجداره
فضای-بین-شیشه-ها

مقدار فاصله بین شیشه ها

فضای معمول بین شیشه ها از ۶ میلی متر تا ۲۰ میلی متر است. حداقل فضای ۱۲ میلی متر برای عملکرد مطلوب حرارتی توصیه می شود. متناوباً ، برای کنترل صوتی خوب و کاهش صداهای با فرکانس پایین ، مانند ترافیک و هواپیما ، شکاف هوایی مطلوب ۱۵۰ میلی متر یا بیشتر توصیه می شود. توجه داشته باشید که شکافهای بزرگتر، باعث می شود که همرفت بین شیشه ها ایجاد شده و عملکرد عایق را کاهش دهد.

چه چیزی بین شیشه های دوجداره است؟

چه چیزی بین شیشه های دوجداره است؟
از آنجا که فضای بین شیشه در پنجره  دو جداره کاملاً آب بندی و مهر و موم می شود ، به عنوان یک عایق عمل میکند ، انتقال هوای سرد به خانه شما را محدود می کند. هنگامی که گاز این فضا را پر می کند ، می توان عملکرد حرارتی و صوتی را نیز افزایش داد. مشهورترین گاز مورد استفاده ، گاز آرگون است که دارای خاصیت رسانایی کم برای بهبود عایق است.

اسپیسر چیست ؟

هر پنجره دو جداره شامل اسپیسر است که نواری فلزی یا پلیمری است و دو صفحه شیشه را از هم جدا می کند. به طور معمول ، اسپیسرها حاوی ماده خشک کننده (ماده خشک کننده) برای از بین بردن رطوبت محبوس شده در فضای هوا هستند.

اسپیسر-پنجره-دوجداره
شیشه لمینت

نوع شیشه مورد استفاده

طیف گسترده ای از انواع شیشه های مختلف ، مانند شیشه Low-e و لمینیت ، می تواند در پنجره دو جداره استفاده شود تا بازده انرژی و کنترل صدا بیشتر شود. شیشه Low-e باعث کاهش بیشتر میزان گرما می شود در حالی که صفحات چند لایه ضخیم تر باعث ایجاد اختلال در امواج می شوند تا عملکرد صوتی را بهبود بخشند.

پنجره-آلوود
انواع شیشه پنجره دوجداره
توری پنجره دوجداره
انتخاب گالوانیزه پنجره دوجداره

مشکلات معمول

پنجره باید به عنوان یک کل واحد در نظر گرفته شود. یعنی بخش های مختلفی که یک واحد کلی را می سازند و کیفیت هر کدام زین قطعات بر بازدهی کلی پنجره تاثیر می گذارد. مواد قاب بندی که شما برای تکمیل شیشه خود انتخاب می کنید ممکن است عملکرد آن را افزایش دهد یا در برخی موارد خاصیت کارآیی آن را کاهش دهد. قاب پنجره های از جنس آلومینیوم  استاندارد ، به راحتی گرما و سرما را انتقال می دهند و در صورت عدم عایق بندی حرارتی ، ممکن است منافع  نصب شیشه های دو جداره گران قیمت را از بین ببرد.

چگونگی مهر و موم بودن حفره ها و شیار ها و نوع اسپیسر مورد استفاده نیز عامل مهمی است  که باید در نظر گرفته شود. اگر پنجره  دو جداره به درستی آب بندی نشده باشد یا اگر اسپیسر ، خشک کننده مناسبی نداشته باشد ، می تواند عملکرد را کاهش دهد و میعان و بخار آب در سطوح سرد ظاهر می شود.

با ما در تماس باشید

با ما مکاتبه کتید

پیام های شما توسط تیم فنی ، پاسخگویی خواهد شد

اشتراگ گذاری در facebook
Facebook
اشتراگ گذاری در twitter
Twitter
اشتراگ گذاری در linkedin
LinkedIn

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

تماس اسکرول به بالا