شیشه رفلکس

شیشه رفلکس

شیشه رفلکس ، در واقع شیشه ساده یا رنگی است که یک لایه فلزی و یا اکسید فلزی بر روی سطح آن کار شده است، این پوشش  بازتابنده ، در مرحله ذوب به شیشه اضافه می شود. هر قدر ضخامت شیشه کمتر باشد ، نور کمتری از پنجره عبور می کند.

امروزه شیشه های پنجره ، تنوع بسیار بالایی پیدا کرده است، شیشه پنجره اعم از پنجره تک جداره ، دوجداره و یا چند جداره، علاوه بر تنوع ظاهری، میتوانند کاربردهای مختلفی نیز داشته باشند.

یکی از انواع این شیشه ها ، شیشه رفلکس است که می تواند هم در پنجره های تک جداره و هم دوجداره ، استفاده شود.

عملکرد شیشه رفلکس

مهمترین عملکرد این نوع شیشه ، عبور ندادن نور از محیط داخلی است ، به طوری که در طول روز فضای داخلی ساختمان از بیرون قابل رویت نیست ، علاوه بر این به خاطر روکشی که روی شیشه وجود دارد ، میتواند رنگهای متنوعی را برای زیبایی نمای داخلی و خارجی ایجاد کند.

این نوع از شیشه پنجره همچنین می تواند بر اساس نوع آن ، از عبور اشعه های مضر خورشیدی جلوگیری کند.

شیشه بازتابنده در معمولی ترین حالت آن هم به خاطر بازتاب نور، عملکرد حرارتی دارد و از گرم شدن فضای داخل ساختمان جلوگیری میکند.

شیشه رفلکس LOW-E (کم گسیل)

در مدلهای پیشرفته تری مثل شیشه Low-E (کم گسیل) عملکرد بسیار موثرتری در هدررفت دما داشته باشد.

عملکرد گرمایی پنجره دوجداره

ویژگی های شیشه رفلکس:

  1. ظاهر : شیشه رفلکس یک نمای آینه ای زیبا برای ساختمان ایجاد میکند که برای بسیاری جذاب است. همچنین پوشش رفلکس در انواع نقره ای ، مسی ، طلایی و خاکی موجود است و علاوه بر این تلفیق رفلکس با شیشه رنگی میتواند نمای زیبایی و متناسبی را ایجاد کند.
  2. دید ( قابلیت دید) : شیشه رفلکس این قابلیت را دارد که داخل ساختمان را غیر قابل رویت کند.
  3. ذخیره انرژی : به دلیل بازتاب اشعه های مضر خورشیدی،  میزان اشعه های مضر خورشیدی، که وارد ساختمان میشوند را کاهش میدهد که در نتیجه هزینه های گرمایش و سرمایش را به میزان قابل توجه ای کاهش میدهد.
  4. آسایش :  تغییرات دما را در داخل ساختمان به حداقل می رساند و با این ویژگی می تواند آسایش و آرامش ساکنین را فراهم آورد.

شیشه رفلکس یکی از انواع شیشه های قابل استفاده در پنجره های دوجداره می باشند که بنابر انتخاب شما روی پنجره های کار می شوند

برای دریافت مشاوره با کارشناسان آنلاین پنجره در تماس باشید