انواع پنجره دوجداره

کدام پنجره دوجداره مناسب منزل و یا محل کار شماست

انواع پنجره دوجداره UPVC

  برای شروع تولید فهرست مطالب ، یک هدر اضافه کنید

  امروزه پنجره های دوجداره در طراحی ساختمان ها نقش ویژه ای پیدا کرده اند و علاوه بر نقش مهم آنها در عایق صوت و حرارت و نور ، در نما و زیبایی ساختمان ها هم تاثیرگذار هستند.

  با توجه به اینکه پنجره های جدید ، طرح و کاربردهای متنوعی دارند ، در اینجا شما را با برخی از پرکاربردترین انواع پنجره های دوجداره UPVC آشنا میکنیم.

  پنجره دوجداه uPVC ثابت

  پنجره دوجداره ثابت

  پرکاربردترین، ساده ترین و ارزانترین پنجره دوجداره، پنجره دوجداره ثابت است. این مدل از پنجره‌های دوجداره بهترین عملکرد را در عایق بندی صوتی، حرارتی و گرد و غبار دارند، بدلیل اینکه هیچ مکانیزمی برای بازو بسته شدن ندارند. یعنی علاوه بر قیمت پایینتر، بهترین بازدهی را هم دارد.

  پنجره دوجداره ثابت upvc

  پنجره دو جداره UPVC تک حالته

  پنجره دوجداره تک حالته

  پنجره دوجداره تک حالته، از نظر کاربرد و میزان هزینه، رتبه دوم را داراست. حتما در منازل و اتاق ها نیاز به باز شدن پنجره ها و استفاده از هوای آزاد وجود دارد، در این شرایط پنجره های ثابت مناسب نخواهند بود. پنجره دوجداره تک حالته روی یک محور افقی باز می شوند و علاوه بر اینکه پنجره های به صرفه ای هستند می توانند رنگ و روح مثبتی به منازل ما ببخشند.
  همچنین پنجره تک حالته این قابلیت را دارد که به پنجره دوحالته تبدیل شود.

  پنجره دوجداره دولنگه تک حالته

  پنجره دو جداره UPVC دو حالته

  پنجره دوجداره دوحالته

  مدل پیشرفته تر پنجره های دوجداره تک حالته، مدل دوحالته می باشد. این مدل از پنجره دوجداره می تواند در دوجهت افقی و عمودی، بر روی دومحور افقی و عمودی باز و بسته شود، لازم بذکر است که این پنجره ها فقط با یک دستگیره با دوحالت عمودی و افقی باز و بسته می شوند. پنجره دوجداره دوحالته علاوه بر طراحی مدرنتر و زیباتر، امنیت بیشتری هم دارد، چون یراق آلات بسیار مقاومی در آن بکار خواهد رفت.

  پنجره دوجداره دولنگه دو حالته

  پنجره دو جداره UPVC مدل سایه بانی

  پنجره دوجداره سایه بانی

  پنجره دوجداره سایه بانی که به کلنگی هم معروف است، بیشتر در مواردی نصب می شود که نیاز به محدود کردن زاویه دید و تابش خورشید باشد، مثل راه پله ها، حمام، سرویس بهداشتی و نورگیرها. پنجره دوجداره سایه بانی، تنها بر یک محور افقی باز و بسته می شود و شما می توانید بنا بر خواسته تان تعیین کنید که پنجره از بالا یا پایین و یا از داخل یا بیرون باز شود.

  پنجره دو جداره UPVC مدل آکاردئونی

  پنجره دوجداره آکاردئونی

  پنجره دوجداره آکاردئونی بدلیل شباهت آن به ساز آکاردئون به این نام معروف شده، این پنجره بعنوان پنجره ای بسیار زیبا و لوکس شناخته می شود. زمانی که عرض پنجره از تقریبا ۳ متر بیشتر می‌شود، این پنجره کاربرد پیدا می کند و اغلب برای بالکن ها استفاده می شود و جلوه‌‌ی دلپذیر و منحصر بفردی به همراه خواهد داشت.

  پنجره دو جداره UPVC دو لنگه بازشو (فرانسوی)

  پنجره دوجداره فرانسوی

  پنجره های دولنگه بازشو که به پنجره مدل فرانسوی هم معروف هستند، دولنگه مختلف دارند که از دوطرف باز می شوند و در بین دولنگه از وسط هیچ چیز اضافه ای وجود ندارد. این پنجره ها طوری طراحی و مونتاژ می شوند که هم زیبایی جذابی دارند و هم کیفیت و عایق بودن بالایی دارند.
  قابل ذکر است که می توان این پنجره ها را به نوعی ساخت که هر لنگه بر روی محور عمودی و افقی قابل باز و بسته شدن باشد.

  پنجره دوجداره فرانسوی تک حالته

  پنجره دو جداره UPVC فولکس واگنی

  پنجره دوجداره فولکس واگنی

  قیمت بالای پنجره دوجداره فولکس واگنی بخاطر یراق منحصر به فرد و گران آنهاست. دلیل نامگذاری هم شباهت باز شدن این پنجره ها به باز شدن درب خودروهای فولکس واگن است.پنجره فولکس واگنی روی ریل‌ها تا ۴۵ درجه باز می شود و فضای اضافه‌ای را اشغال نخواد کرد.
  بر خلاف پنجره دوجداره کشویی اتلاف انرژی بسیار پایینتری دارد و همچنین از نظر ما زیباتر است.

  پنجره دو جداره UPVC کلنگی

  پنجره دوجداره کلنگی

  از انواع پنجره دوجداره یک طرف بازشو که در سرویس های و حمام و نورگیر استفاده می شود.

  پنجره دوجداره کشویی

  پنجره دوجداره کشویی فضایی را از داخل اشغال نخواهند کرد و از هر دوطرف قابل باز شدن هستند. پنجره روی ریل حرکت می کند و کیفیت ریلها بسیار مهم خواهد بود.

  پنجره دوجداره دایره ای

  پنجره دوجداره دایره ای

  پنجره دوجداره دایره ای یا محوری، به دلیل مدل طراحی دایره ای شکل این نام را دارند و می توانند ثابت یا متحرک باشند. تولید پنجره دایره‌ای، چون نیاز به خم پروفیل هست کمی مشکل خواهد بود، برای همین مونتاژ کاران کمتری این پنجره های را تولید می کنند.
  پنجره دوجداره دایره ای روی یک محور قطری باز و بسته می شود.

  پنجره دو جداره UPVC خلیجی

  پنجره دوجداره خلیجی

  از مدل‌ های کم کاربردتر پنجره دوجداره، پنجره خلیجی است، طراحی بسیار زیبایی دارد و جلوه بیرونی و داخلی منحصری خواهد داشت. بیشتر برای سالنهای پذیرایی استفاده می شود و فضای داخلی را بزرگتر بنظر می رساند. طراحی پنجره دوجداره خلیجی، ترکیبی از پنجره های ثابت و متحرک است.

  پنجره دو جداره UPVC کمانی

  پنجره دوجداره کمانی

  اگر بخواهیم پنجره‌های خلیجی را کمی زیباتر کنیم، پنجره کمانی انتخاب خوبی است، بر خلاف پنجره خلیجی، زاویه دار نیست و قوس و انحنا دارد و به صورت دایره ای به آن قوس داده شده است. این مدل هم بیشتر در پذیرایی ها استفاده می شود و فضای داخلی را بزرگ تر نشان می دهد.

  انتخاب های متنوعی پیش روی شماست و گزینه های بیشتر، تصمیم گیری را مشکل تر خواهند کرد . اما کارشناسان ما بصورت کاملا رایگان شما را در امر تصمیم گیری کمک خواهد کرد می توانید پس از مطالعه قسمتهای مختلف وبسایت، از مشاوره رایگان کارشناسان آنلاین پنجره نیز استفاده کنید. شماره تلفن ۰۹۱۲۲۵۴۳۹۲۴ و پیام رسانها در اختیار شماست تا ما در تصمیم گیری کنارتان باشیم.

  آیا نیاز به مشاوره در خصوص در و پنجره دوجداره دارید ؟

  با ما تماس بگیرید
  تماس با آنلاین پنجره
  سبد خرید
  اسکرول به بالا